Кметът Иван Портних се срещна с американския посланик
Кметът на Варна Иван Портних се срещна днес с посланика на САЩ в България Н.Пр. Ерик Рубин. Поводът за визитата на дипломата в морския град е посещението на американския военен кораб „Оскар Остин“. По време на разговорите кметът запозна своя гост с инвестиционната програма на Община Варна, както и с работата по създаването на две икономически зони - край езерото и на острова.
Обсъдени бяха възможностите за сътрудничество в сферите на образованието, науката и културата, включително установяване на контакти между УМБАЛ "Света Марина" и университетски болници в САЩ. Посланик Рубин подчерта традиционно доброто военноморско сътрудничество между САЩ и България и благодари за доброто партньорство.
Обсъдени бяха възможностите за сътрудничество в сферите на образованието, науката и културата, включително установяване на контакти между УМБАЛ "Света Марина" и университетски болници в САЩ. Посланик Рубин подчерта традиционно доброто военноморско сътрудничество между САЩ и България и благодари за доброто партньорство.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус