Как ще изглежда новото рибарско пристанище в „Аспарухово”
Проектите за изграждане на рибарско пристанище в местността Карантината и за разширяване на Аспаруховия парк вече са готови, а техни снимки бяха разпространени във „Фейсбук” от кмета на Варна Иван Портних. В социалната мрежа той обяви, че в район „Аспарухово” предстои да бъдат вложени 100 млн. лв.
„Благодаря на правителството, че Варна ще започне новата финансова година без просрочени задължения. Вчера Министерският съвет осигури 8 500 000 лв., с които възстановихме инфраструктурата в Аспарухово през 2014. Тогавашното правителство не ни осигури финансирането и всички разходи останаха за сметка на общината. Сега тези средства отново ще използваме за подобряване на градската среда. Само за година реализирахме два големи инфраструктурни проекта в Аспарухово. Изградихме магистралния водопровод, който захранва част от квартала, Боровец и Галата. За целта от МРРБ бяха отпуснати 3,5 млн. лв.”
„Приключи и първият етап от ремонта на охранителните канали с над 6 милиона от фонд „Солидарност“ на ЕС. Така Варна стана първият град в страната, който успя да привлече средства директно от фонда. Работим по втория етап - покриване на каналите, създаване на нови пространствата - зелени площи, детски площадки, паркоместа. За целта сме предвидени 3,3 млн. лв. от общинския бюджет. Предстои да вложим още около 100 млн. лв. в квартала. Готови сме с проекти за изграждане на рибарско пристанище в местността Карантината, за разширяване на Аспаруховия парк и социализация на Аспаруховия вал. Предстои и пълна рехабилитация на основните пътни артерии – бул. „ Народни будители“, „Първи май“, „Мара Тасева“, написа Портних. /dariknews.bg
„Благодаря на правителството, че Варна ще започне новата финансова година без просрочени задължения. Вчера Министерският съвет осигури 8 500 000 лв., с които възстановихме инфраструктурата в Аспарухово през 2014. Тогавашното правителство не ни осигури финансирането и всички разходи останаха за сметка на общината. Сега тези средства отново ще използваме за подобряване на градската среда. Само за година реализирахме два големи инфраструктурни проекта в Аспарухово. Изградихме магистралния водопровод, който захранва част от квартала, Боровец и Галата. За целта от МРРБ бяха отпуснати 3,5 млн. лв.”
„Приключи и първият етап от ремонта на охранителните канали с над 6 милиона от фонд „Солидарност“ на ЕС. Така Варна стана първият град в страната, който успя да привлече средства директно от фонда. Работим по втория етап - покриване на каналите, създаване на нови пространствата - зелени площи, детски площадки, паркоместа. За целта сме предвидени 3,3 млн. лв. от общинския бюджет. Предстои да вложим още около 100 млн. лв. в квартала. Готови сме с проекти за изграждане на рибарско пристанище в местността Карантината, за разширяване на Аспаруховия парк и социализация на Аспаруховия вал. Предстои и пълна рехабилитация на основните пътни артерии – бул. „ Народни будители“, „Първи май“, „Мара Тасева“, написа Портних. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус