Изоставено край варненската автогара бебе намери ново семейство

Подхвърленото в блок край варненската автогара бебе е настанено в приемно семейство. Хората, които го отглеждат, го наричат Енчо, тъй като момченцето бе намерено на Еньов ден и по силата на календара е преценено, че би следвало да се кръсти Йоан.

Това е само временно, докато детето получи ЕГН и официално име по съдебен път, съобщава пред вестник „Черно море“ от Адриана Григорова, директор на дирекция „Социално осигуряване“ във Варна.

На този етап няма никакви данни за родителите му. Те се издирват от полицията и разследването не е приключило. Когато това се случи, ще подадем искане до прокуратурата за образуване на дело и за съдебно решение за име и ЕГН, обясни Григорова.

Според нормативите всяко бебе получава акт за раждане в 7-дневен срок. Ако той бъде пропуснат по някаква причина, служебните лица в общината издават необходимия документ, ако раждането е в рамките на календарната година.

В нашия случай обаче момченцето е родено вероятно през октомври или ноември 2015 г., което изисква съдебно решение, каза още Григорова. Тя поясни, че детето е в отлично здраве и получава всички необходими грижи за отглеждането си.

Момченцето беше намерено на 24 юни. От записите на охранителни камери се вижда, че е изоставено от жена на видима възраст около 20-25 години, с бял цвят на кожата, кестенява права коса. Нейната самоличност обаче все още не е установена.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355