Изложба с рисунки на тема „Аз и Детското полицейско управление” откриха в Община Варна
Произведенията са дело на деца от всички класове, включени в инициативата, както и деца, участващи програмата „Работа на полицията в училище”
Седемдесет рисунки на деца от днес „оцветяват” фоайето пред зала „Пленарна” в Община Варна. Те са дело на участниците в осемте Детски полицейски управления към ОДМВР – Варна.
В рамките на тази инициатива децата обогатиха познанията си за работата на полицията, преминаха през обучения по детска полицейска лична защита и първа долекарска помощ, запознаха се отблизо с полицейските кучета.
В област Варна, през месец май 2016 година, бяха открити осем детски полицейски управления в училищата: ОУ „Васил Априлов”, ОУ „Георги Сава Раковски”, ОУ „Добри Чинтулов”, СУ „Св. Св. Кирил и Методий” - гр. Белослав, ОУ „Панайот Волов” – ж.к. „Виница”, СУ „Васил Левски” – гр. Девня, ОУ „Иван Вазов” – гр. Провадия и ОУ „Св. Климент Охридски” – с. Изворско. Като в началото на месец октомври започна активната фаза на програмата.
След емоционалните срещи с пазителите на реда, през декември, децата получиха своята първа индивидулна задача - да нарисуват картини на тема „Аз и Детското полицейско управление”. В инициативата се включиха и деца в ОУ „Стефан Караджа”, които са активни участници в програмата на МВР „Работа на полицията в училище”.
Изложбата е открита от 30 януари до 9 февруари и може да бъде видяна от 09:00 до 16:30 часа.
Събитието се провежда със специалната подкрепата на дирекция „Превенции” при Община Варна.
Седемдесет рисунки на деца от днес „оцветяват” фоайето пред зала „Пленарна” в Община Варна. Те са дело на участниците в осемте Детски полицейски управления към ОДМВР – Варна.
В рамките на тази инициатива децата обогатиха познанията си за работата на полицията, преминаха през обучения по детска полицейска лична защита и първа долекарска помощ, запознаха се отблизо с полицейските кучета.
В област Варна, през месец май 2016 година, бяха открити осем детски полицейски управления в училищата: ОУ „Васил Априлов”, ОУ „Георги Сава Раковски”, ОУ „Добри Чинтулов”, СУ „Св. Св. Кирил и Методий” - гр. Белослав, ОУ „Панайот Волов” – ж.к. „Виница”, СУ „Васил Левски” – гр. Девня, ОУ „Иван Вазов” – гр. Провадия и ОУ „Св. Климент Охридски” – с. Изворско. Като в началото на месец октомври започна активната фаза на програмата.
След емоционалните срещи с пазителите на реда, през декември, децата получиха своята първа индивидулна задача - да нарисуват картини на тема „Аз и Детското полицейско управление”. В инициативата се включиха и деца в ОУ „Стефан Караджа”, които са активни участници в програмата на МВР „Работа на полицията в училище”.
Изложбата е открита от 30 януари до 9 февруари и може да бъде видяна от 09:00 до 16:30 часа.
Събитието се провежда със специалната подкрепата на дирекция „Превенции” при Община Варна.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус