Хотелиери плачат за български туристи по морето

Хотелиери и кръчмари по морето плачат за български туристи - избягали в Гърция, а били много по-платежоспособни и харчели с широки пръсти, за разлика от бедни поляци и чехи, които пълнят базите ни на юг в момента, съобщава в. "Труд". Родните туристи чупят всички рекорди по почивки в чужбина това лято. Само през ранния юни те са били над 200 хиляди. Отливът се обяснява и с огромните тапи по пътя към комплексите, които изнервят летовниците.

На софиянци им е по-близко и евтино морето в Гърция, изтъкват друга причина хотелиерите. Те отчитат бум на полски, чешки и немски туристи, но наблюденията на кръчмарите са, че дори и германците са станали по-бедни. Британският пазар не е мръднал, а руснаците ползват апартхотели на свои сънародници, за които са се спазарили не у нас, а в чужбина. Заведенията в "Слънчев бряг" се оплакват от по-ниски обороти.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355