Григор Димитров дари тениска с надпис "С благодарност на Варна
Тениска с надписа „С благодарност на Варна“ и автограф на Григор Димитров бе връчена официално днес на кмета на Варна Иван Портних от главния треньор на клуб „Черно море Елит“ Огнян Илиев. Фланелката ще бъде поставена в Музея на спортната слава в Юнашкия салон в града.
„Трогнат съм, че в толкова успешен етап от кариерата си Григор Димитров не е забравил Варна, където е израснал като състезател. Гордеем се, че през 2014 г. го обявихме за почетен гражданин на нашия град!", каза кметът. Иван Портних припомни, че успешният тенисист подкрепи официално и кандидатурата на Варна за Европейска младежка столица преди година. "Благодаря за уважението към града ни. Този подарък ще бъде прекрасно попълнение на колекцията на Музея на спортната слава в Юнашкия салон“, каза кметът Иван Портних.
В музея вече са подредени ръкавиците на Владимир Вълев – Питбула, с които стана Световен шампион в К1, трикото на Елица Янкова, с което спечели бронзовия медал от Олимпиадата в Рио, фланелка с автографи от футболистите на ПФК "Черно море" -носители на Купата на България' 2015 и много други трофеи. Сигурен съм, че сбирката ще бъде обогатена с нови трофеи, тъй като големите победите на варненските спортисти тепърва предстоят", коментира Кристиян Димитров, директор на дирекция "Спорт" в Община Варна. /live.varna.bg
„Трогнат съм, че в толкова успешен етап от кариерата си Григор Димитров не е забравил Варна, където е израснал като състезател. Гордеем се, че през 2014 г. го обявихме за почетен гражданин на нашия град!", каза кметът. Иван Портних припомни, че успешният тенисист подкрепи официално и кандидатурата на Варна за Европейска младежка столица преди година. "Благодаря за уважението към града ни. Този подарък ще бъде прекрасно попълнение на колекцията на Музея на спортната слава в Юнашкия салон“, каза кметът Иван Портних.
В музея вече са подредени ръкавиците на Владимир Вълев – Питбула, с които стана Световен шампион в К1, трикото на Елица Янкова, с което спечели бронзовия медал от Олимпиадата в Рио, фланелка с автографи от футболистите на ПФК "Черно море" -носители на Купата на България' 2015 и много други трофеи. Сигурен съм, че сбирката ще бъде обогатена с нови трофеи, тъй като големите победите на варненските спортисти тепърва предстоят", коментира Кристиян Димитров, директор на дирекция "Спорт" в Община Варна. /live.varna.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус