Глобиха със 100 бона „Агрополихим“

РИОСВ Варна издаде наказателно постановление на „Агрополихим“ АД в размер на 100 000 лв. за неизпълнение на условие от комплексно разрешително, за приемане за обезвреждане на отпадъци (фосфогипс) чрез депониране на депо, които не отговарят на критериите за приемане на депа за неопасни отпадъци.

На община Провадия пък е наложена имуществена санкция в размер на 10 000 лв. за приемане за обезвреждане на отпадъци на общинското депо за неопасни отпадъци, които не са преминали предварително третиране.

Експертите на РИОСВ – Варна са извършили 233 проверки на 157 обекта през септември. Издадени са 5 наказателни постановления, с които на нарушителите са наложени имуществени санкции в размер на 112 100 лв.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355