Фестивал „Науката чрез изкуството“ организират за Деня на детето във Варна

Обсерваторията във Варна и пространството около нея ще се превърнат в сцена за наука и изкуство за Деня на детето. В предстоящия фестивал могат да вземат участие ученици от 5 до 12 клас. Всеки, който иска да стане част от събитието, може да подаде заявка за участие до 20 март на място в Планетариума или на електронната му поща, научи Moreto.net.

Фестивалът „Наука чрез изкуство“ е посветен на знанията за света в нас и около нас – на чудесните истини за природата от най-малките частици до огромната Вселена, а също и на мечтите за полети към звездите.

Празникът ще се състои през целия ден на 1 юни в залите на Обсерваторията и пространствата около нея.

Идеята е да се обединят в едно детските заложби в областта на природните науки, блестящо логическо мислене и оригинални идеи заедно с артистичен, музикален и танцувален талант.

Фестивалът дава възможност за индивидуална изява или на екипи от ученици с разностранни способности и учители по природни науки и приложни изкуства.

Идеята на организаторите е денят на фестивала да прерасне в празник, към който да бъдат приобщени възможно най-голям брой ученици. Въпреки че конкурсното начало няма да е определящо, най-добрите участници ще получат награди.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355