Джип с газова уредба се взриви на "Хемус", жена е с опасност за живота

Джип пламна след взрив на газовата му уредба, при което пострадаха двама души. Инцидентът е станал на автомагистрала „Хемус” вчера около 12,50 часа, съобщиха от варненската полиция.

Джипът „Чероки” се движел по магистралата в посока Варна. Проблемът с газовата система възникнал внезапно и бутилката се взривила. 36-годишният водач и 28-годишната му спътница получили изгаряния по лицата и крайниците. Двамата напуснали автомобила по време на движение, в резултат на което жената получила сериозна травма на главата. Джипът продължил движението си без водач и блъснал две коли – "Мазда" и "Опел", изчакващи на знак «Стоп».

И двамата пострадали са от Вълчи дол. Жената е настанена за лечение във варненската болница "Света Анна" с фрактура на черепа и опасност за живота.

По случая е образувано досъдебно производство.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355