Две катастрофи във Варна след пренебрегване на знак „Стоп”

Два пътни инциденти станаха във Варна вчера, след като шофьорки не спряха на „Стоп” и колите им бяха блъснати.

При единия инцидент, около 1,40 часа на кръстовището на ул. "Шипка" и бул. "Мария Луиза", 38-годишна с лека кола "Мазда" пренебрегва знака „Стоп” и е ударена от движещ се направо по булеварда лек автомобил „Пежо”.

При удара е пострадала виновната водачка, която е получила контузия на таза. Прегледана е и освободена, без опасност за живота.

Другото пътно произшествие е станало към 11,00 часа на кръстовището на улиците "Генерал Гурко" и "Цар Асен". При наличието на "Стоп", водачката на лека кола "Пежо" не пропуска движеща се с предимство "Шкода" и е ударена. В резултат чешката кола се отклонява и се блъска последователно в лека кола "Тойота" и бетонна стена.

Пострадал е водачът на "Шкода"-та. 34-годишният мъж е с контузия на главата, прегледан е и освободен, без опасност за живота. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355