Десетки рибари на протест, искат оставки

Десетки рибари излязоха протест във Варна. Пред сградата на „Морска администрация” се събраха около 80 души от Северното Черноморие, настоявайки за оставки на ръководството на изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултури”
рибари протест

„Загуби се комуникацията и всички решения, които се вземат в последните месеци са в ущърб на бранша. Това е нашият пети пореден протест, с който искаме да напомним, че проблемите в сектора не се решават, а се задълбочават”,коментира председателят на сдружение на „Черноморски изгрев” Емил Милев. Той добави, че има реваншизъм от страната да чиновниците към негови колеги, които са участвали в предишните демонстрации.

„Един го орязаха от квоти, а на друг вечерта в 23 ч. започнаха да го проверяват и го забавиха да се прибере у дома си”, посочи като примери Милев.
Други рибари също се оплакаха „безумни проверки” и настояха в ИАРА да бъдат назначени специалисти.

„Няма предвидимост в бранша. Купихме кораби, които стоят вързани на пристанищата. Влагаме средства, теглим кредити и след дни някой, който е стъпвал на морето само за да се пече, казва, че няма да бъде така”, заяви Христо Спасов от Балчик, който е капитан на кораб.

По думите на рибари определянето на квотите за калкан се бави , от което се възползват турските кораби.

След протеста си пред сградата на „Морска администрация” рибарите блокираха за кратко движението по Аспарухов мост. Те планират да продължат с протестите си и утре. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355