Десетки рибари на протест, искат оставки
Десетки рибари излязоха протест във Варна. Пред сградата на „Морска администрация” се събраха около 80 души от Северното Черноморие, настоявайки за оставки на ръководството на изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултури”
рибари протест
„Загуби се комуникацията и всички решения, които се вземат в последните месеци са в ущърб на бранша. Това е нашият пети пореден протест, с който искаме да напомним, че проблемите в сектора не се решават, а се задълбочават”,коментира председателят на сдружение на „Черноморски изгрев” Емил Милев. Той добави, че има реваншизъм от страната да чиновниците към негови колеги, които са участвали в предишните демонстрации.
„Един го орязаха от квоти, а на друг вечерта в 23 ч. започнаха да го проверяват и го забавиха да се прибере у дома си”, посочи като примери Милев.
Други рибари също се оплакаха „безумни проверки” и настояха в ИАРА да бъдат назначени специалисти.
„Няма предвидимост в бранша. Купихме кораби, които стоят вързани на пристанищата. Влагаме средства, теглим кредити и след дни някой, който е стъпвал на морето само за да се пече, казва, че няма да бъде така”, заяви Христо Спасов от Балчик, който е капитан на кораб.
По думите на рибари определянето на квотите за калкан се бави , от което се възползват турските кораби.
След протеста си пред сградата на „Морска администрация” рибарите блокираха за кратко движението по Аспарухов мост. Те планират да продължат с протестите си и утре. /dariknews.bg
рибари протест
„Загуби се комуникацията и всички решения, които се вземат в последните месеци са в ущърб на бранша. Това е нашият пети пореден протест, с който искаме да напомним, че проблемите в сектора не се решават, а се задълбочават”,коментира председателят на сдружение на „Черноморски изгрев” Емил Милев. Той добави, че има реваншизъм от страната да чиновниците към негови колеги, които са участвали в предишните демонстрации.
„Един го орязаха от квоти, а на друг вечерта в 23 ч. започнаха да го проверяват и го забавиха да се прибере у дома си”, посочи като примери Милев.
Други рибари също се оплакаха „безумни проверки” и настояха в ИАРА да бъдат назначени специалисти.
„Няма предвидимост в бранша. Купихме кораби, които стоят вързани на пристанищата. Влагаме средства, теглим кредити и след дни някой, който е стъпвал на морето само за да се пече, казва, че няма да бъде така”, заяви Христо Спасов от Балчик, който е капитан на кораб.
По думите на рибари определянето на квотите за калкан се бави , от което се възползват турските кораби.
След протеста си пред сградата на „Морска администрация” рибарите блокираха за кратко движението по Аспарухов мост. Те планират да продължат с протестите си и утре. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус