Дариха апарат на неонатологията в МБАЛ „Св. Анна–Варна“ с пари от рециклирани капачки

Сдружение „Аз Вярвам и Помагам“ направи второ дарение за варненска болница за по-малко от три месеца.

Отделението по неонатология в МБАЛ „Св. Анна–Варна“ получи прецизен американски неонатален веноскоп който помага на специалистите да намират по-лесно вените на малките ръчички на новородените бебета.

Апаратът е закупен със средствата, получени от събраните близо 8 тона пластмасови капачки и предадени за рециклиране.

Припомняме, че в в средата на юли 2016г. бе направено първото дарение от изключително важната и нужна мобилна аспирационна система за торакален дренаж на отделението по неонатология в "СБАГАЛ Проф.д-р Димитър Стаматов - Варна"

В кампанията се включват все повече хора с чиято увереност и мотивация ставаме все по-успешни и значими. Увеличават се учрежденията които се включват в кампанията като до този момент те са над 60 детски градини и ясли, над 40 училища, офиси, общински и държавни институции, заведения, хотели, магазини, оптики, салони за красота, транспортни фирми, куриерски фирми, супермаркети, ароматизиращи компании, туроператорски компании и много други. Включиха се хора от Варна, Аксаково, Добрич, Шумен, Търговище, Разград, Попово, Сливен, Ямбол, Стара Загора, Русе, Силистра, Обзор, Слънчев бряг, Златни пясъци, а дори и от Виена, Лондон и много други.

"Събирането на пластмасови капачки ще продължи и дори ще събираме много повече за много по-кратко време, но желанието ни е да постигнем още по-бързо, още по-големи успехи като закупуваме така важната медицинска апаратура която да помогне на нашите деца.", изразяват надеждите си от Сдружението.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355