Бум на пневмонии във Варна

Бум на пневмониите има във Варна. Всеки ден във варненската болница „Света Марина” се приемат по един-двама пациенти, съобщава ръководителят на интензивното респираторно отделение доц. д-р Камен Янков пред вестник „Черно море”.

Пневмониите са усложнения след прекарани остри вирусни инфекции. Най-засегнати са хората над 65 г. В интензивното обаче се лекува и 26-годишен спортист, чието състояние доскоро е било критично. В момента пациентът е стабилизиран.

Доц. Янков предупреждава, че острите вирусни инфекции са в подем, който ще продължи. Другите опасни усложнения са остър бронхит, менингит, перикардит и дори оток на мозъка. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355