Борисов: Ако бях варненец, щях да гласувам за ГЕРБ, докато не направят магистрала „Хемус“
Доизграждането на магистрала „Хемус“, околовръстният път на Варна и газовият хъб „Балкан“ са трите най-важни приоритета за града, които лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов очерта на среща с варненци. „Хемус“ е най-важната артерия не само за Варна, но и за градовете по пътя за София, подчерта бившият премиер.
„Ако не бях партиец, а гражданин на Варна, щях да гласувам за ГЕРБ, докато не направят магистрала „Хемус“, каза той пред жители на морската столица.
Има проект за околовръстното на града и може да започне строителство, увери Борисов. Според него пътят е жизнено важен и заради туристите, които преминават през цяла Варна, след като кацнат на летището.
„Варна стана по-хубава, но все още е далеч от мечтата ни да е перла на Черноморието“, добави лидерът на ГЕРБ.
Той подчерта усилията на партията Спортната зала на Варна да бъде изцяло ремонтирана и посочи, че друг приоритет е връщането на децата в залите. Едва 30 процента от училищата у нас имат салони. Докато не се направят във всички, няма да се инвестира в зали, категоричен е Борисов. По негови думи България се намира в стабилно икономическо състояние с ръст от 3,8%.
Бившият премиер подчерта ефекта от програмата за саниране на панелните блокове, а именно по-ниски сметки за ток и парно, по-дълъг живот на апартаментите, повишаване цената на жилището и по-красив облик на града.
Той припомни, че 260 млн. лв. са били отпуснати целево за надбавки за пенсионерите за Коледа и Великден и се ангажира с плавно вдигане на пенсиите. Възрастните хора ще имат възможност да получават и заплата, ако се грижат за своите внуци.
„В момента България е на най-бърза скорост. Втори сме в Европа по ръст. Кредитният ни рейтинг е възможно най-добрият. Има опасност да включим на задна, а ако се превключи от бърза скорост на задна, се чупи предавката“, каза още Борисов.
По негови думи ГЕРБ се нуждае от голямо доверие от избирателите, за да може да вкара възможно най-много свои депутати в парламента и така да разчита на собствените си сили без да прави компромиси.
„Диалогични сме, но патерици не ни трябват“, заяви лидерът на ГЕРБ.
Партията ще работи за това следващите избори да са мажоритарни, увери той.
„ГЕРБ е мажоритарна партия, партия на народа. Той може да ни взема и връща властта, когато прецени. По-добро от нас няма. Усетя ли, че нямаме сили да удържим на темповете, сам ще се дръпна. Но друг няма шанса да направи по-добро за България“, добави Борисов. /dariknews.bg
„Ако не бях партиец, а гражданин на Варна, щях да гласувам за ГЕРБ, докато не направят магистрала „Хемус“, каза той пред жители на морската столица.
Има проект за околовръстното на града и може да започне строителство, увери Борисов. Според него пътят е жизнено важен и заради туристите, които преминават през цяла Варна, след като кацнат на летището.
„Варна стана по-хубава, но все още е далеч от мечтата ни да е перла на Черноморието“, добави лидерът на ГЕРБ.
Той подчерта усилията на партията Спортната зала на Варна да бъде изцяло ремонтирана и посочи, че друг приоритет е връщането на децата в залите. Едва 30 процента от училищата у нас имат салони. Докато не се направят във всички, няма да се инвестира в зали, категоричен е Борисов. По негови думи България се намира в стабилно икономическо състояние с ръст от 3,8%.
Бившият премиер подчерта ефекта от програмата за саниране на панелните блокове, а именно по-ниски сметки за ток и парно, по-дълъг живот на апартаментите, повишаване цената на жилището и по-красив облик на града.
Той припомни, че 260 млн. лв. са били отпуснати целево за надбавки за пенсионерите за Коледа и Великден и се ангажира с плавно вдигане на пенсиите. Възрастните хора ще имат възможност да получават и заплата, ако се грижат за своите внуци.
„В момента България е на най-бърза скорост. Втори сме в Европа по ръст. Кредитният ни рейтинг е възможно най-добрият. Има опасност да включим на задна, а ако се превключи от бърза скорост на задна, се чупи предавката“, каза още Борисов.
По негови думи ГЕРБ се нуждае от голямо доверие от избирателите, за да може да вкара възможно най-много свои депутати в парламента и така да разчита на собствените си сили без да прави компромиси.
„Диалогични сме, но патерици не ни трябват“, заяви лидерът на ГЕРБ.
Партията ще работи за това следващите избори да са мажоритарни, увери той.
„ГЕРБ е мажоритарна партия, партия на народа. Той може да ни взема и връща властта, когато прецени. По-добро от нас няма. Усетя ли, че нямаме сили да удържим на темповете, сам ще се дръпна. Но друг няма шанса да направи по-добро за България“, добави Борисов. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус