BOND с концерт тази вечер във Варна

Най-успешният и най-продаван струнен квартет в света BOND ще изнесат тази вечер (21 април) концерт във Варна. Голямото събитие започва от 19 часа в зала 1 на Фестивален и конгресен център.

Заради огромният интерес и изчерпаните билети БОНД са предвидили и втори концерт в морската столица, който ще се проведе на 23 април, неделя. За него все още могат да бъдат намерени билети, съобщиха организаторите.

Настоящият състав на Bond, с който пристигат в България, е Таня Дейвис - първа цигулка, Еос Чатър - втора цигулка, Елспет Хенсън - виола, и Гай-И Уестерхоф - чело, след като Хейли Екър напусна групата през 1998 година заради майчинство.

Към турнето на БОНД в България се включва и сопраното Ли Ли. Британката с китайски произход стана изключително популярна със соловите си изпълнения на мащабни спортни форуми, с ролите на Чо-Чо Сан от „Мадам Бътърфлай“, Лиу от „Турандот“ и Розина от „Севилският бръснар“, както и с Коледния си сингъл съвместно с любимеца на кинозрителите сър Кристофър Лий.

Началото на турнето в България бе поставено с грандиозно шоу с много класика и сексапил в НДК в сряда вечерта. Изпълненията на чаровниците бяха предшествани от тяхната спътница – световноизвестната британка с китайски произход Ли Ли – сопрано, която трогна до сълзи публиката с версията си на „Я кажи ми, облаче ле бяло“ с оригиналния текст на Ран Босилек.

Двете цигуларки Таня и Еос, виолистката Елспет и челистката Гай-И са работили със знаменитости от ранга на сър Пол Макартни, Джими Пейдж, Браян Адамс, Spice Girls. Продажбите на албумите им (общо над 4 милиона копия) им отреждат мястото на най-успешния струнен квартет в музикалната индустрия за всички времена.

Най-популярната кросоувър инструментална група е продала над 4 милиона албума из целия свят от създаването си през 2000 година досега. /moreto.net

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355