Без промени в директорския борд на болница „СВ. Анна“
Нямо промени в състава на Съвета на директорите на МБАЛ „Св. Анна“. На проведеното днес Общо събрание на акционерите на многопрофилната болница, Кирил Кирилов - представител на Министерството на здравеопазването, акционер в здравното заведение със 72%, оттегли от дневния ред точката за смяна на управляващите лица. В резултат на това МБАЛ „Св. Анна“ ще продължи да се ръководи от Съвет на директорите в състав – доц. д-р Боряна Върбанова, д-р Гален Шиваров и д-р Николай Коларов – изпълнителен директор.
Приоритет в работата на ръководството ще бъде продължение на изпълнението на програмата за устойчиво развитие на здравното заведение. До следващото редовно Общо събрaние на болница „Св. Анна“, което е планирано за юни, бордът ще трябва да предостави на Министерството на здравеопазването конкретни цифри и разчети, свързани със заложеното в програмата разширение на отделенията по ортопедия и травматология, педиатрия, вътрешни болести, УНГ, както и за предвидените ремонти на родилно отделение, неонатология и клинична патология.
Конкретните разчети ще станат факт след анализ на промените в заплащането на клиничните пътеки, въведени след подписването на новия рамков договор, както и след яснота по заплащането от страна на здравната каса на дължимите за извършени дейности от предходните години над 600 000 лева, заяви изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Анна“ д-р Николай Коларов. /dariknews.bg
Приоритет в работата на ръководството ще бъде продължение на изпълнението на програмата за устойчиво развитие на здравното заведение. До следващото редовно Общо събрaние на болница „Св. Анна“, което е планирано за юни, бордът ще трябва да предостави на Министерството на здравеопазването конкретни цифри и разчети, свързани със заложеното в програмата разширение на отделенията по ортопедия и травматология, педиатрия, вътрешни болести, УНГ, както и за предвидените ремонти на родилно отделение, неонатология и клинична патология.
Конкретните разчети ще станат факт след анализ на промените в заплащането на клиничните пътеки, въведени след подписването на новия рамков договор, както и след яснота по заплащането от страна на здравната каса на дължимите за извършени дейности от предходните години над 600 000 лева, заяви изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Анна“ д-р Николай Коларов. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус