„Бензин“ тръгна от Варна

Първата премиера на новия български филм "Бензин" се състоя снощи в препълнената зала 1 на Фестивалния и конгресен център във Варна. Час преди това Асен Блатечки, Калин Врачански, Пламен Манасиев, Снежана Макавеева - целият екип, премина по импровизирана рали писта. На събитието присъстваха кметът на Варна Иван Портних, областният управител Стоян Пасев, много фенове на актьорите.

"Филмът “Бензин” тръгна от Варна на бързи обороти! Щастлив съм, че бяхме домакини на премиерата. Благодаря на Асен Блатечки, благодаря на целия екип, който работи на висока скорост и направи Варна част от “Бензин”. Вярвам, че филмът, който подкрепихме, ще рекламира морската столица по света, защото кадрите, заснети във Варна, показват неповторимата атмосфера на нашия град, знакови места и събития - международната регата Толшипс, Катедралният храм, Аспаруховият мост, Морска гара, пристанище Варна...Пожелавам успех на филма!", каза кметът.

Феновете имаха възможност да видят на живо част от автомобилите, ползвани в каскадите. След Варна, "Бензин" ще бъде представен в София на 18-ти май, а след това и в кината. Продуценти на лентата са Асен Блатечки, Александър Пейчев, Миро Янев, Павел Иванов, копродуценти Александър Здравков, Николай Спасов. /live.varna.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355