Анита Мейзер остава в ареста

Невинна съм, навлизам в т. нар. климакс и полудявам отвътре. С тези думи 52-годишната миска Анита Мейзер поиска да бъде пусната на свобода, но Варненският окръжен съд й определи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража” за причиняване на смърт по непредпазливост на съпруга й Николай Димов и предлагане на подкуп на разследващ полицай.

„Съдействам на 100 % и ще продължа да съдействам. Аз съм майка и жена. Цял живот съм работила, за да се пенсионирам. Не съм виновна, имахме планове с Николай и щяхме да празнуваме рождения му ден. Обичам мъжа си, за какво да го убивам”, заяви през сълзи в съдебната зала Мейзер, чието име по лична карта е Анита Желева.

По време на цялото заседание тя плака, а след като чу решението, се свлече на земята. Анита беше доведена в съда по розов анцуг и джапанки и заплака още при свалянето си от колата на „Съдебна охрана”.

Мейзер е затегнала свинската опашка на врата на мъжа си, като е съзнавала, че поставя в опасност живота му, но не е допускала, че може да се стигне до трагичния случай, заявиха от прокуратурата.

От настъпването на смъртта на Николай Димов до подаването на сигнала в полицията в 03,:30 ч. на 14 август са минали 2-3 часа, коментира пред журналисти адвокатът на обвиняемата Олег Атанасов. Той не можа да обясни какво е правила Мейзер в този интервал от време.

След като се обадила в Пето РУ Анита Мейзер е изразила желание да не се дава гласност на случая. Записът от разговора й със служителя, приел обаждането, е записан и приложен по делото. /dariknews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355