92-годишна акушерка от Варна рисува пейзажи
Горите са като въздух, нещо добро. Като ми стане тежко и тъжно вземем четката и ги рисувам.
Това каза пред БГНЕС 92-годишната Костадинка Попова, която срещаме на алея в морската столица малко преди слънцето да е напекло жежко асфалта.
Баба Костадинка е самоук художник, от тези, на които четката им е дарба - не е учила изкуство, завършила е акушерство. Започнала да рисува керамика и мускалчета с есенция. По-късно хобито й я насочило към пейзажите.
„Рисувах и преди да съм се пенсионирала, защото това е дар божи при мен, не съм учила нищо за художници и не знаех нищо. Аз правя репродукции”, сподели жената.
„Преди 7 години ходех на Златните пясъци, на алеята да продавам картини, като там рисувах повече четирите годишни времена и рисувах две-три години, но после мястото стана много скъпо, като за един квадратен метър трябваше да се дават по 2000 лева. Аз нямах тази възможност и се отказах”, сподели 92-годишната Костадинка.
Моретата не й допадат, обича да рисува горите, а и клиентите й казват, че прави прекрасни пейзажи.
„Горите за мен са някакъв въздух, нещо добро. На мен ми е тъжно и тежко и когато ми стане наистина много болно, моята дъщеря ми казва взимай четката и започвай да рисуваш. И аз наистина, като взема четката и започна да рисувам тези гори и тези дървета, ги правя прекрасно. Поне така казват клиентите, които минават и казват - картините ви са прекрасни”, сподели още варненската художничка. /БГНЕС
Това каза пред БГНЕС 92-годишната Костадинка Попова, която срещаме на алея в морската столица малко преди слънцето да е напекло жежко асфалта.
Баба Костадинка е самоук художник, от тези, на които четката им е дарба - не е учила изкуство, завършила е акушерство. Започнала да рисува керамика и мускалчета с есенция. По-късно хобито й я насочило към пейзажите.
„Рисувах и преди да съм се пенсионирала, защото това е дар божи при мен, не съм учила нищо за художници и не знаех нищо. Аз правя репродукции”, сподели жената.
„Преди 7 години ходех на Златните пясъци, на алеята да продавам картини, като там рисувах повече четирите годишни времена и рисувах две-три години, но после мястото стана много скъпо, като за един квадратен метър трябваше да се дават по 2000 лева. Аз нямах тази възможност и се отказах”, сподели 92-годишната Костадинка.
Моретата не й допадат, обича да рисува горите, а и клиентите й казват, че прави прекрасни пейзажи.
„Горите за мен са някакъв въздух, нещо добро. На мен ми е тъжно и тежко и когато ми стане наистина много болно, моята дъщеря ми казва взимай четката и започвай да рисуваш. И аз наистина, като взема четката и започна да рисувам тези гори и тези дървета, ги правя прекрасно. Поне така казват клиентите, които минават и казват - картините ви са прекрасни”, сподели още варненската художничка. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус