7 варненци пипнаха грип за седмица

7 варненци се разболяха от грип през настоящата седмица във Варна, съобщиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ).

Пациентите са били диагностицирани в Инфекциозната клиника на УМБАЛ "Света Марина". Броят на болните от остри респираторни заболявания през същия период е 84 души, което е с 1 повече в сравнение с миналата седмица, отчетоха от инспекцията.

С усложнения след респираторно заболявания във Варна са установени 41 пациенти. От тях 18 са с бронхити, а 23-ма имат пневмония.

От РЗИ допълниха, че 76 души са с варицела и 8 със скарлатина във Варна. /moreto.net

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355