7 изоставени недоносени бебета са починали за година във Варна
През изминалата година във Варна са починали 7 недоносени бебета, поверени на грижата на социалните. Причината – тежки увреждания на различни органи.
В нито един от случаите обаче не е доказано, че смъртните случаи са свързани с лоша грижа, а напротив – от Дома за медикосоциални грижи във „Виница" са направили всичко възможно да удължат живота на новородените, увери за Moreto.net директорът на местната Агенция за закрила на детето Анна Конукова.
Тя коментира, че през последните години все по-често в морската столица се раждат недоносени деца с критично ниско тегло. Тежките увреждания, развити впоследствие обаче, били и причината за фатален край при някои от бебетата.
По думите на Анна Конукова, през 2016-та са регистрирани и два смъртни случая в Центрове за настаняване от семеен тип(ЦНСТ) в морската столица. 18-годишен ученик от Центъра в квартал „Изгрев" издъхнал през март от аневризма в мозъка.
Вторият случай е на дете от ЦНСТ във „Владиславово". То е починало през септември вследствие на множеството увреждания, които имало. Във връзка с последния сигнал е проведена и съвместна проверка от експерти на Регионалната здравна инспекция и Агенцията за закрила на детето. Нарушения обаче не са открити, въпреки че се появили слухове, че децата не са гледани добре, добави Анна Конукова.
В нито един от случаите обаче не е доказано, че смъртните случаи са свързани с лоша грижа, а напротив – от Дома за медикосоциални грижи във „Виница" са направили всичко възможно да удължат живота на новородените, увери за Moreto.net директорът на местната Агенция за закрила на детето Анна Конукова.
Тя коментира, че през последните години все по-често в морската столица се раждат недоносени деца с критично ниско тегло. Тежките увреждания, развити впоследствие обаче, били и причината за фатален край при някои от бебетата.
По думите на Анна Конукова, през 2016-та са регистрирани и два смъртни случая в Центрове за настаняване от семеен тип(ЦНСТ) в морската столица. 18-годишен ученик от Центъра в квартал „Изгрев" издъхнал през март от аневризма в мозъка.
Вторият случай е на дете от ЦНСТ във „Владиславово". То е починало през септември вследствие на множеството увреждания, които имало. Във връзка с последния сигнал е проведена и съвместна проверка от експерти на Регионалната здравна инспекция и Агенцията за закрила на детето. Нарушения обаче не са открити, въпреки че се появили слухове, че децата не са гледани добре, добави Анна Конукова.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус