22-ма ухапани от кърлежи във Варна за седмица

22-ма души са били ухапани от кърлежи през настоящата седмица във Варна, съобщиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ).

Двама пациенти вече са заболели от Лаймска болест, допълниха от инспекцията.

71 варненци са заболели от варицела, 13 са със скарлатина, а двама са с вирусен менингит. Случаите на остри респираторни заболявания са 131 през настоящата седмица срещу 172 за предходната, отчетоха от РЗИ.

Оттам информираха, че има двама варненци заболели от грип. Пациентите са диагностицирани в Инфекциозното отделение на УМБАЛ "Света Марина".

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355