22-ма ухапани от кърлежи във Варна за седмица
22-ма души са били ухапани от кърлежи през настоящата седмица във Варна, съобщиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ).
Двама пациенти вече са заболели от Лаймска болест, допълниха от инспекцията.
71 варненци са заболели от варицела, 13 са със скарлатина, а двама са с вирусен менингит. Случаите на остри респираторни заболявания са 131 през настоящата седмица срещу 172 за предходната, отчетоха от РЗИ.
Оттам информираха, че има двама варненци заболели от грип. Пациентите са диагностицирани в Инфекциозното отделение на УМБАЛ "Света Марина".
Двама пациенти вече са заболели от Лаймска болест, допълниха от инспекцията.
71 варненци са заболели от варицела, 13 са със скарлатина, а двама са с вирусен менингит. Случаите на остри респираторни заболявания са 131 през настоящата седмица срещу 172 за предходната, отчетоха от РЗИ.
Оттам информираха, че има двама варненци заболели от грип. Пациентите са диагностицирани в Инфекциозното отделение на УМБАЛ "Света Марина".
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус