14-годишно дете в кома с 4,2 промила алкохол във Варна
Две деца на 13 и 14 години са лекувани в отделението по токсикология към Военноморска болница във Варна след прекомерна употреба на алкохол през почивните празнични дни. Това каза доц. д-р Снежа Златева, ръководител на Клиниката по интензивно лечение на остри отравяния и токсикоалергии, цитирана от "Фокус".
„14-годишното дете е прието в кома, с 4,2 промила алкохол в кръвта. Сервиран е алкохол в таверна, след това в дискотека. Другото дете, което е 13-годишно, е прието с 1,2 промила“, уточни доц. д-р Снежа Златева. Тя допълни, че и двете деца са изведени от интоксикация и са изписани от болничното заведение, но проблемът с безконтролното сервиране на алкохол на видимо непълнолетни в заведенията остава, липсва контрол и от страна на родители.
По отношение на отравяния с диворастящи гъби доц. д-р Снежа Златева заяви, че засега няма такива регистрирани случаи. В клиниката е лекуван пациент след консумация на култивирани печурки, които не са били добре съхранявани – били са потъмнели и така са били приготвени. „Ако култивираните печурки са престояли и са потъмнели, могат да отделят смолисти токсични съединения, които да причинят раздразване на червата с повръщане и диария, но не са смъртоносни, както диворастящи гъби”, каза още доц. д-р Снежа Златева.
„14-годишното дете е прието в кома, с 4,2 промила алкохол в кръвта. Сервиран е алкохол в таверна, след това в дискотека. Другото дете, което е 13-годишно, е прието с 1,2 промила“, уточни доц. д-р Снежа Златева. Тя допълни, че и двете деца са изведени от интоксикация и са изписани от болничното заведение, но проблемът с безконтролното сервиране на алкохол на видимо непълнолетни в заведенията остава, липсва контрол и от страна на родители.
По отношение на отравяния с диворастящи гъби доц. д-р Снежа Златева заяви, че засега няма такива регистрирани случаи. В клиниката е лекуван пациент след консумация на култивирани печурки, които не са били добре съхранявани – били са потъмнели и така са били приготвени. „Ако култивираните печурки са престояли и са потъмнели, могат да отделят смолисти токсични съединения, които да причинят раздразване на червата с повръщане и диария, но не са смъртоносни, както диворастящи гъби”, каза още доц. д-р Снежа Златева.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус