1000 лева глоба за шофиране след употреба на дрога
Варненският районен съд наложи глоби на двама водачи за шофиране след употреба на наркотични вещества и без валидно свидетелство за правоуправление.
На 21 септември миналата година, в пиков час привечер и в задръстване, 35-годишен мъж, при управление на лек автомобил „Мерцедес“ в кв. „Левски“, навлязъл частично в съседна пътна лента и ударил леко друг автомобил. Пристигналият по подаден сигнал чрез тел. 112 полицейски екип тествал за алкохол участниците в пътно-транспортното произшествие, като пробите и на двамата били отрицателни. Тъй като 35-год. водач се държал агресивно, той бил тестван също и за употреба на наркотични вещества. Отчетено било наличие на канабис, което се потвърдило и от кръвното изследване.
35-годишният водач е с чисто съдебно минало. Съдът го освободи от наказателна отговорност и му наложи административно наказание – глоба в размер на 1000 лева.
Същото наказание – глоба от 1000 лева, определи Районният съд за 24-годишен неправосопособен водач, хванат да управлява лек автомобил „БМВ“ с английска регистрация в района на читалището в град Долни Чифлик. Случаят е от нощта на 11 юли миналата година. Справка в информационните масиви на МВР показала, че водачът е бил санкциониран месец преди това, с влязло в сила наказателно постановление, отново за шофиране без книжка.
Решенията на Варненския районен съд подлежат на обжалване в 15-дневен срок.
На 21 септември миналата година, в пиков час привечер и в задръстване, 35-годишен мъж, при управление на лек автомобил „Мерцедес“ в кв. „Левски“, навлязъл частично в съседна пътна лента и ударил леко друг автомобил. Пристигналият по подаден сигнал чрез тел. 112 полицейски екип тествал за алкохол участниците в пътно-транспортното произшествие, като пробите и на двамата били отрицателни. Тъй като 35-год. водач се държал агресивно, той бил тестван също и за употреба на наркотични вещества. Отчетено било наличие на канабис, което се потвърдило и от кръвното изследване.
35-годишният водач е с чисто съдебно минало. Съдът го освободи от наказателна отговорност и му наложи административно наказание – глоба в размер на 1000 лева.
Същото наказание – глоба от 1000 лева, определи Районният съд за 24-годишен неправосопособен водач, хванат да управлява лек автомобил „БМВ“ с английска регистрация в района на читалището в град Долни Чифлик. Случаят е от нощта на 11 юли миналата година. Справка в информационните масиви на МВР показала, че водачът е бил санкциониран месец преди това, с влязло в сила наказателно постановление, отново за шофиране без книжка.
Решенията на Варненския районен съд подлежат на обжалване в 15-дневен срок.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус