Забавят изстрелването на втория сателит от системата Галилео
Изстрелването в орбита на втория пробен сателит от европейската система Галилео, което трябваше да стане в началото на април, ще се отложи за есента. Това съобщи говорителят на Европейската космическа агенция пред германския всекидневник "Файненшъл таймс Дойчланд".
Първият сателит Giove-A беше изстрелян в края на декември и вече изпрати първите си сигнали. Закъснението на втория, Giove-B, няма да се отрази на развитието на проекта. Според него първите четири сателита трябва да бъдат изстреляни в орбита до 2008г. С Галилео европейците смятат да конкурират американската GPS система. Информацията е на БГНЕС.
Първият сателит Giove-A беше изстрелян в края на декември и вече изпрати първите си сигнали. Закъснението на втория, Giove-B, няма да се отрази на развитието на проекта. Според него първите четири сателита трябва да бъдат изстреляни в орбита до 2008г. С Галилео европейците смятат да конкурират американската GPS система. Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус