Забавят изстрелването на втория сателит от системата Галилео

Изстрелването в орбита на втория пробен сателит от европейската система Галилео, което трябваше да стане в началото на април, ще се отложи за есента. Това съобщи говорителят на Европейската космическа агенция пред германския всекидневник "Файненшъл таймс Дойчланд".

Първият сателит Giove-A беше изстрелян в края на декември и вече изпрати първите си сигнали. Закъснението на втория, Giove-B, няма да се отрази на развитието на проекта. Според него първите четири сателита трябва да бъдат изстреляни в орбита до 2008г. С Галилео европейците смятат да конкурират американската GPS система. Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355