"Волво" атакува китайския пазар с компактния S40
"Волво" ще стане поредната западна автомобилна компания, която ще изнесе част от производството си в Китай. Там шведите планират да сглобяват S40, най-малкия седан от моделната си гама. За целта ще бъде използвана компанията "Чанган Форд", джойнт-венчър на "Форд", чиято собственост са и "Волво".
За да са на печалба, шведите ще трябва да сглобяват поне по 10 хил. автомобила годишно, сочат разчетите на компанията. Числото в никакъв случай не е голямо, но "Волво" нямат добри позиции на китайския пазар и е доста зад конкурентите си, успявайки да продаде едва 3 хил. коли там през 2004 г. Работим с "Чанган Форд" вече близо година, за да се уверим, че техния завод отговаря на високите ни критерии за качество, заяви изпълнителният директор на "Волво" Фредрик Арп.
"Фолксваген" и БМВ вече имат заводи в Китай, а Даймлер-Крайслер строи в момента свой в Пекин. Местният автомобилен пазар бележи завиден ръст - след като през 2003 г. продажбите скочиха почти двойно, на следващата година увеличението беше с 15% и анализаторите предвиждат, че този темп ще се запази. В същото време в автомобилните среди се заговори, че "Волво" ще се откаже от по-нататъшното производство на модела S60. Неотдавна Лекс Керсемакерс, шефът на плановия отдел на шведите обяви, че компанията ще навлиза в нови пазарни сегменти.
В случай че слуховете се окажат истина, феновете на марката ще трябва да избират между по-големия S80, чието второ поколение бе представено наскоро, и следващата генерация на S40, която трябва да се появи на бял свят към 2009-а. Очаква третото поколение на компактния модел да е по-просторно и да достигне размерите на S60, така че в гамата да се освободи място за новия проект C30, чийто пазарен дебют вече се подготвя. В същото време компанията подготвя и неголям кросовър, който ще се нарича XC50. Той трябва да бъде готов до края на годината, а най-сериозният пазар за него традиционно се очаква да бъде американският.
Информацията е на Netinfo.bg.
За да са на печалба, шведите ще трябва да сглобяват поне по 10 хил. автомобила годишно, сочат разчетите на компанията. Числото в никакъв случай не е голямо, но "Волво" нямат добри позиции на китайския пазар и е доста зад конкурентите си, успявайки да продаде едва 3 хил. коли там през 2004 г. Работим с "Чанган Форд" вече близо година, за да се уверим, че техния завод отговаря на високите ни критерии за качество, заяви изпълнителният директор на "Волво" Фредрик Арп.
"Фолксваген" и БМВ вече имат заводи в Китай, а Даймлер-Крайслер строи в момента свой в Пекин. Местният автомобилен пазар бележи завиден ръст - след като през 2003 г. продажбите скочиха почти двойно, на следващата година увеличението беше с 15% и анализаторите предвиждат, че този темп ще се запази. В същото време в автомобилните среди се заговори, че "Волво" ще се откаже от по-нататъшното производство на модела S60. Неотдавна Лекс Керсемакерс, шефът на плановия отдел на шведите обяви, че компанията ще навлиза в нови пазарни сегменти.
В случай че слуховете се окажат истина, феновете на марката ще трябва да избират между по-големия S80, чието второ поколение бе представено наскоро, и следващата генерация на S40, която трябва да се появи на бял свят към 2009-а. Очаква третото поколение на компактния модел да е по-просторно и да достигне размерите на S60, така че в гамата да се освободи място за новия проект C30, чийто пазарен дебют вече се подготвя. В същото време компанията подготвя и неголям кросовър, който ще се нарича XC50. Той трябва да бъде готов до края на годината, а най-сериозният пазар за него традиционно се очаква да бъде американският.
Информацията е на Netinfo.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус