Великобритания въвежда данък за използване на компютрите в офисите за лични цели
Във Великобритания ще обложат с данък използването на компютрите в офисите за лични цели, пише британският вестник “Таймс”.
По информация на изданието Министерството на финансите на Великобритания е стигнало да извода, че използването на компютъра в офиса за лични цели, например за преглеждане на сайтове в Интернет, което не е свързано с работата или за изпращане на лични писма по електронната поща, косвено носи доходи на служителя, които трябва да бъдат обложени с данък.
Работодателят от своя страна ще бъде длъжен да плати всички социални данъци. Годишната сума на данъка за един компютър, който струва на фирмата 2 000 лири, ще бъде 160 лири за служителя и 51,2 лири за работодателя. Данъкът ще може да бъде избегнат само в случай, ако бъде доказано, че компютърът е бил използван за лични цели “незначително”. По този начин работодателите ще бъдат принудени по-строго да наблюдават служителите си, за да имат възможност “достоверно да потвърдят” тази незначителност.
По предварителни изчисления от този данък в бюджета на Великобритания могат да влязат 2,2 милиарда лири през следващите 3 години. Обсъждането на законопроекта, представен от финансовия министър Гордън Браун през март, ще се състои днес. Според консерваторите, които са в опозиция, повечето от работодателите няма да могат да докажат “незначителното използване” на компютрите за лични цели и данъчното бреме за тях ще се повиши.
Информацията е на БГНЕС.
По информация на изданието Министерството на финансите на Великобритания е стигнало да извода, че използването на компютъра в офиса за лични цели, например за преглеждане на сайтове в Интернет, което не е свързано с работата или за изпращане на лични писма по електронната поща, косвено носи доходи на служителя, които трябва да бъдат обложени с данък.
Работодателят от своя страна ще бъде длъжен да плати всички социални данъци. Годишната сума на данъка за един компютър, който струва на фирмата 2 000 лири, ще бъде 160 лири за служителя и 51,2 лири за работодателя. Данъкът ще може да бъде избегнат само в случай, ако бъде доказано, че компютърът е бил използван за лични цели “незначително”. По този начин работодателите ще бъдат принудени по-строго да наблюдават служителите си, за да имат възможност “достоверно да потвърдят” тази незначителност.
По предварителни изчисления от този данък в бюджета на Великобритания могат да влязат 2,2 милиарда лири през следващите 3 години. Обсъждането на законопроекта, представен от финансовия министър Гордън Браун през март, ще се състои днес. Според консерваторите, които са в опозиция, повечето от работодателите няма да могат да докажат “незначителното използване” на компютрите за лични цели и данъчното бреме за тях ще се повиши.
Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус