Възрастните играят на компютърни игри повече от децата

Възрастните са по-запалени по компютърни и видео игри от децата, сочат данните от изследване на Consumer Electronics Association (CEA), която е основният организатор на годишната конференция Consumer Electronics Show (CES) в Лас Вегас.

Анкетата е проведена онлайн и по телефона и в нея участвали 1767 възрастни и 500 тийнейджъри.Оказало се, че около 1/3 от възрастните геймъри играят на компютърни игри на PC-та или приставки по повече от 10 часа седмично. Сред подрастващите делът е едва 11%. Освен това повечето възрастни - 55%, играят на конзоли в мрежови игри.

Данните от изследването сочат, че лицата на възраст от 12 до 14 години отделят на компютърните игри повече време от 15-17-годишните. Експертите на CEA го обясняват с факта, че последните са по-заети, както и с по-активното използване на безжични устройства и мобилни телефони. На пазара на геймърски устройства за възрастни продължават да доминират настолните компютри, а за подрастващи - конзолите. От тези, които имат и двете, 58% предпочитат конзолата. 25% от възрастните купуват устройства за подобряване на игровото забавление, като най-често се сдобиват с AV кабели, дисплеи, приематели и др.

Информацията е на idg.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355