В Москва SMS-и вече могат да се получават и изпращат от домашните телефони

От днес московчани ще могат да получават и да изпращат кратки текстови съобщения /SMS/ от домашните си телефони. Цената за изпращането на едно съобщение вътре в мрежата е 75 копейки, а на номер на мобилен оператор – 1 рубла, каза заместник-генералният директор по търговската дейност на Московската градска телефонна мрежа Алексей Гончарук.

От Московската градска телефонна мрежа поясниха, че за използването на новата услуга клиентите трябва да имат цифрова телефонна линия и апарат, който поддържа функцията за кратки съобщения. Такъв телефон трябва да има дисплей и клавиатура, цената му варира от 50 до 200 долара. До момента телефоните на 30 % от абонатите на Московската градска телефонна мрежа са цифровизирани. За включване на новата услуга клиентът трябва само да се обади на посочен номер и да се регистрира. Гончарук каза, че това може да стане и чрез писмено заявление, подадено в съответния телефонен център. Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355