В Индия забраниха рекламата по мобилните телефони
Всякакви обаждания на мобилните телефони, които имат рекламен характер, бяха забранени в Индия от държавната комисия за защита правата на потребителите, пише в. "Хиндустан таймс" (HindustanTimes.com). Искът е бил подаден от адвокат Ниведита
Шарма, която твърди, че е получавала по 10-15 обаждания всеки ден от различни компании, предлагащи най-различни услуги - от банков кредит до намаления за обяд в ресторант. Сега такъв начин на рекламиране може да коства на фирмата лиценза й за предприемаческа дейност.
Мобилните оператори ще трябва да започнат вътрешно разследване по какъв начин рекламодателите получават достъп до базата с абонатите, отбелязва изданието.
Информацията е на Дарик радио.
Шарма, която твърди, че е получавала по 10-15 обаждания всеки ден от различни компании, предлагащи най-различни услуги - от банков кредит до намаления за обяд в ресторант. Сега такъв начин на рекламиране може да коства на фирмата лиценза й за предприемаческа дейност.
Мобилните оператори ще трябва да започнат вътрешно разследване по какъв начин рекламодателите получават достъп до базата с абонатите, отбелязва изданието.
Информацията е на Дарик радио.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус