“Тошиба" пусна първия в света HD DVD плейър
DVD плейъри от ново поколение се появиха в магазините за електроника в Япония. Компанията “Тошиба” започна експанзия на пазара с цифровите устройства, които осигуряват безпрецедентно качество на картина и звук. Заедно с компаниите “НЕК”, “Санио” и “Майкрософт” “Тошиба” представя нов формат за цифрово видео - HD DVD, предаде ИТАР-ТАСС.
Цената на устройството, което обаче не е записващо, е около 1 000 долара. По-рано представители на “Тошиба” казаха, че минималната цена на устройството ще бъде около 500 долара.
Припомняме, че към средата на април ще се появи и софтуеърът за HD DVD, писа японската преса, като уточнява, че плейърът ще може да чете и стандартни DVD-та. През първия месец "Тошиба" смята да продаде между 4000 и 5000 бройки.
"Тошиба" и "НЕК", които подкрепят развитието на формата HD DVD, водят яростна битка срещу конкурентите си "Мацушита" и "Сони", които разработват формата блу-рей. Дисковете блу-рей се предполага, че ще имат повече място за запис от HD DVD, но ще са и по-скъпи за производство, или поне в краткосрочен период. "Тошиба" смята да разшири продуктовата си линия в Япония като към края на май пусне HD DVD записвачка с вграден хард диск, писа още печатът.
Първоначално компанията смяташе да започне продажбата на плейърите в Северна Америка, след което да ги пусне и в другите части на света. Но последното решение е да се овладее силно конкурентния домашен пазар, уточнява изданието. Първият конкурентен блу-рей диск на "Сони" ще бъде пуснат в продажба през юли на цената от 1000 долара.
Информацията е на БГНЕС.
Цената на устройството, което обаче не е записващо, е около 1 000 долара. По-рано представители на “Тошиба” казаха, че минималната цена на устройството ще бъде около 500 долара.
Припомняме, че към средата на април ще се появи и софтуеърът за HD DVD, писа японската преса, като уточнява, че плейърът ще може да чете и стандартни DVD-та. През първия месец "Тошиба" смята да продаде между 4000 и 5000 бройки.
"Тошиба" и "НЕК", които подкрепят развитието на формата HD DVD, водят яростна битка срещу конкурентите си "Мацушита" и "Сони", които разработват формата блу-рей. Дисковете блу-рей се предполага, че ще имат повече място за запис от HD DVD, но ще са и по-скъпи за производство, или поне в краткосрочен период. "Тошиба" смята да разшири продуктовата си линия в Япония като към края на май пусне HD DVD записвачка с вграден хард диск, писа още печатът.
Първоначално компанията смяташе да започне продажбата на плейърите в Северна Америка, след което да ги пусне и в другите части на света. Но последното решение е да се овладее силно конкурентния домашен пазар, уточнява изданието. Първият конкурентен блу-рей диск на "Сони" ще бъде пуснат в продажба през юли на цената от 1000 долара.
Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус