Sony може да забавят пускането на пазара на PlayStation 3

Новото поколение конзола може да не излезе на пазара, както бе предвидено, през пролетта, тъй като някои части от технологията не са завършени още.

На PS3 ще може не само да се играят игри, но ще може да се слуша музика и да се гледат филми, нещо което би направило видео играта конкурент на Майкрософт и Xbox 360, както и на Nintendo Revolution.

От Sony казват, че ако не успеят да завършат технологично проекта си, може бе ще отложат пускането на играта на пазара. Това включва и начина на работа на DVD регионите, както и използването на така нареченото Blu-ray устройство за пренос на видео и аудио данни.

Предполага се, че от Sony ще направят всичко възможно играта да излезе поне на пазара в Япония в началото на лятото, когато започват и ваканциите. Очаква се пускането в САЩ да е за Деня на благодарността през ноември, а в Европа видео играта ще пристигне в началото на 2007 година.

Пазарният дял на Sony намаля с 3.64 процента на Токийската борса. Ако пускането се отложи, ще донесе голяма печалба за кратко време, но в дългосрочен план ще се отрази зле на пазарната цена, казаха от Мерил Линч. Ако играта излезе навреме, това ще бъде изцяло в полза на Sony. Информацията е на Bulgarian Post.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355