Нов стандарт за DVD излиза на пазара от Sony

Анализаторът от Yankee Group, Майкъл Гудман предполага, че новитe стандартi - Blu-Ray и HD DVD могат да срещнат сериозна конкуренция от предлаганите в интернет платени услуги за предоставяне на висококачествена телевизия и видео. Той казва, че ще мине време преди този вид техника да стъпи здраво на пазара и ако от Microsoft пуснат своят Xbox 360, ще пренаситят потреблението.

От компанията настояват да пуснат на пазара следващото поколение DVD в края на май, когато ще излязат и първите филми с новия формат. Формалната дата може да помогне на поддръжниците на другия формат - HD DVD, тъй като двата лагера се състезават за превъзходство на зараждащия се пазар на следващото поколение DVD технология.

Някои анализатори вече казаха, че Blu-Ray ще бъде предпочитаната технология от потребителска гледна точка. Миналият месец, в Лас Вегас, Невада и двете групи представиха своите плейъри, филми, компютърни устройства и разбира се носителите, като всеки един от продуктите ще излезе на пазара до края на годината.

Предполагаемите цени за устройствата ще бъдат между 1000 и 1800 долара, а носителите около 30 долара. Информацията е на Bulgarian Post.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355