Най-скъпият MP3 плейър в света е произведен от TrekStor и струва 20 000 USD

Изработеният от злато и обсипан с диаманти плейър е направен по поръчка на родения в Русия милиардер Алекс Шнайдер.

Специалната версия на модела TrekStor i.Beat Organix Gold бе изложена пред посетителите на щанда на компанията на технологичното изложение CeBIT в Хановер. Корпусът на плейъра е от 18 каратово злато и е украсен с общо 63 диаманта. Стандартният модел TrekStor i.Beat Organix струва между 100 и 180 евро, в зависимост от капацитета на паметта (512 MB или 1GB). Той притежава вградено FM радио и може да възпроизвежда музикални файлове във форматите MP3, WMA, WAV, ASF и OGG. Информацията е на idg.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355