НАСА отложи за пети път изстрелването на два сателита

Американската космическа агенция /НАСА/ отложи за пети път изстрелването на два минисателита, предназначени за изучаване на облаците и обогатяване на познанията за тях, предаде Франс прес.

Предвидено бе сателитите Калипсо и Клаудсат да бъдат изстреляни малко след 10 ч. по Гринуич /13 ч. бълг. време/ от военновъздушната база Вандънбърг, Калифорния. Решението за отлагането бе взето четири минути преди старта. НАСА съобщи, че изстрелването на сателитите е забавено с най-малко 24 часа. Като причина бяха посочени силните ветрове. Преди това изстрелването на сателитите бе отлагано четири поредни дни от петък насам по различни причини. Калипсо и Клаудсат трябва да се присъединят към френско-германската група сателити за изследване на атмосферата Ей-Трейн.

Информацията е на БТА.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355