Младите придобиват важни социални умения онлайн
Вместо да ги отдалечават от компютрите, родителите трябва да схванат, че тийнейджърите усвояват важни социални умения онлайн, казват американски психолози и антрополози, които изучават Интернет-поведението.
Според тях общуването между подрастващите в Мрежата развива техните комуникационни умения и изработва правилни модели на поведение, пише сайтът на списание New Scientist. Форматът на блога например помага на младите да открият общите принципи за съставяне на преразказ и да излагат правилно и интересно своите мисли.
Според данни на Pew Internet & American Life Project всеки пети тийнейджър в САЩ има собствен блог. Специалистите смятат, че в младежките онлайн общества участниците избират т. нар. емапитични лидери - тези, които съпреживяват проблемите, а не, които обичат да дават съвети.
За да изучат активността и моделите на поведение на подрастващите в онлайн обществата, през 1998 г. група американски психолози създават форум, наречен Junior Summit Community. При наблюдението му е установено, че лидери са станали тези участници във форума, в чиито постинги местоимението "ние" се среща по-често от "аз".
Специалистите казват, че родителите не трябва да спират с предупрежденията към децата си за опасностите, които ги дебнат в Интернет, но драстичното ограничаване на времето онлайн ще доведе и до пропуснати възможности за социализация. Информацията е на idg.bg.
Според тях общуването между подрастващите в Мрежата развива техните комуникационни умения и изработва правилни модели на поведение, пише сайтът на списание New Scientist. Форматът на блога например помага на младите да открият общите принципи за съставяне на преразказ и да излагат правилно и интересно своите мисли.
Според данни на Pew Internet & American Life Project всеки пети тийнейджър в САЩ има собствен блог. Специалистите смятат, че в младежките онлайн общества участниците избират т. нар. емапитични лидери - тези, които съпреживяват проблемите, а не, които обичат да дават съвети.
За да изучат активността и моделите на поведение на подрастващите в онлайн обществата, през 1998 г. група американски психолози създават форум, наречен Junior Summit Community. При наблюдението му е установено, че лидери са станали тези участници във форума, в чиито постинги местоимението "ние" се среща по-често от "аз".
Специалистите казват, че родителите не трябва да спират с предупрежденията към децата си за опасностите, които ги дебнат в Интернет, но драстичното ограничаване на времето онлайн ще доведе и до пропуснати възможности за социализация. Информацията е на idg.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус