Microsoft представя утре своя iPod

Утре, 2 март 2006г., Microsoft официално ще представи конкурента на iPod. Въпреки това в мрежата вече има кратки видеофилми, които демонстрират устройството. Съдейки по фрагмента, устройството представлява нещо като хибрид между телефона Nokia 770 и плеъра iPod.



Прилича на малък планшетен компютър, а във видеоклипът е представено като медиацентър, с помощта на който могат да се отварят страници в Интернет, да се играят игри и… да се ползва като GPS-навигационен уред. При това, устройството няма клавиатура, а се използва стилус.

Представители на Microsoft потвърждават съществуването на такова устройство, но твърдят, че на видеото е заснет остарял вариант на изделието. По думи на официален представител на Microsoft, в близките няколко седмици ще се появи официална информация за проекта Origami. Корпорацията вече има сайт origamiproject.com, посветен изцяло на устройството, на който от утре се обещават “повече информации” по темата.

Трябва да се отбележи, че създаването на конкуренти на iPod вече се превръща в тенденция. На приключилата наскоро в Лас Вегас изложба Consumer Electronics Show (CES) няколко компании представиха своите нови разработки, които почти са клонинги на iPod.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355