Microsoft обвини Брюксел в сговор с конкурентите
Microsoft обвини Европейската комисия в незаконно сътрудничество с конкурентни компании и в укриване на важни документи, достъпа до които е от ключово значение за ефективната защита на гиганта в съда.
Базираната в Редмънд софтуерна компания се обърна към окръжните съдилища на Ню Йорк, Калифорния и Масачузетс с искане да задължат Sun Microsystems, Oracle, IBM и Novell да предоставят документация по антимонополния иск на Еврокомисията срещу Microsoft от 2004 г. В жалбата си гигантът посочва, че разполага с документи, доказващи, че представители на изпълнителния орган на ЕС тайно са се срещали и са водели кореспонденция с представители на тези компании. Така според Microsoft комисията не може да играе ролята на неутрален регулаторен орган и да провежда независимо разследване при сътрудничество с конкурентни компании.
Засега Еврокомисията не коментира обвиненията. В края на месеца ще се проведе съдебно заседание, на което ще се изясни дали Microsoft изпълнява досега постановените разпоредби. Ако се докаже, че това не е така, на компанията ще бъде наложена глоба в размер на 2 милиона евро на ден със задна дата, считано от 15 декември 2005 г. Обжалването на Microsoft ще се гледа от Европейския съд на първа инстанция през април.
Информацията е на idg.bg.
Базираната в Редмънд софтуерна компания се обърна към окръжните съдилища на Ню Йорк, Калифорния и Масачузетс с искане да задължат Sun Microsystems, Oracle, IBM и Novell да предоставят документация по антимонополния иск на Еврокомисията срещу Microsoft от 2004 г. В жалбата си гигантът посочва, че разполага с документи, доказващи, че представители на изпълнителния орган на ЕС тайно са се срещали и са водели кореспонденция с представители на тези компании. Така според Microsoft комисията не може да играе ролята на неутрален регулаторен орган и да провежда независимо разследване при сътрудничество с конкурентни компании.
Засега Еврокомисията не коментира обвиненията. В края на месеца ще се проведе съдебно заседание, на което ще се изясни дали Microsoft изпълнява досега постановените разпоредби. Ако се докаже, че това не е така, на компанията ще бъде наложена глоба в размер на 2 милиона евро на ден със задна дата, считано от 15 декември 2005 г. Обжалването на Microsoft ще се гледа от Европейския съд на първа инстанция през април.
Информацията е на idg.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус