Microsoft наема бивши съдии от ЕС за последната битка с Брюксел

Софтуерният гигант обжалва решението на Европейския съд от март 2004 г., според което той е нарушил антитръстовите разпоредби, налагайки своята операционна система Windows като доминираща. На Microsoft бе препоръчано да промени начина, по който прави бизнеса си на Стария континент, за да даде възможност за реална конкуренция от страна на по-малките компании.

По данни на агенция Ройтерс, съдебната "тренировка" е проведена през януари в Ню Йорк. Единият от съдиите е бившият министър на правосъдието на Белгия Мелхиор Вателе, също бивш кадър на Европейския съд. Имената на другите двама магистрати остават тайна.

Засега от базираната в Редмънд компания нито потвърждават, нито отричат информацията, а европейските чиновници отказват коментар. В същото време от Microsoft отбелязват, че е "нормално при такъв важен казус да се търси консултантската помощ на различни юристи".

Ако съдът не постанови в полза на софтуерната компания, тя ще трябва да плаща дневна глоба от над 2 млн. евро на ден със задна дата от 15 декември. Тя бе наложена с аргумента, че гигантът забавя изпълнението на първичното съдебно постановление.

Информацията е на idg.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355