Космическият кораб "Союз ТМА-8" се скачи с МКС
Космическият кораб "Союз ТМА-8" с първия бразилски космонавт на борда и двама негови колеги от Русия и САЩ се скачи тази сутрин с Международната космическа станция (МКС). Това предадоха руските осведомителни агенции, цитирайки съобщение на Центъра за управление на космически полети край Москва.
"Союз" се скачи при автоматичен режим, уточни говорителят Валерий Линдин. Бразилецът Маркос Понтес и двамата му колеги от 13-я постоянен екипаж на МКС - руснакът Павел Виноградов и американецът Джефри Уилямс излетяха в четвъртък сутринта от космодрума Байконур в Казахстан.
На МКС от октомври 2005 г. работят руският космонавт Валерий Токарев и астронавтът от НАСА Уилям Макартър. Те ще се върнат на Земята заедно с бразилския космонавт на 9 април.
Информацията е на БГНЕС.
"Союз" се скачи при автоматичен режим, уточни говорителят Валерий Линдин. Бразилецът Маркос Понтес и двамата му колеги от 13-я постоянен екипаж на МКС - руснакът Павел Виноградов и американецът Джефри Уилямс излетяха в четвъртък сутринта от космодрума Байконур в Казахстан.
На МКС от октомври 2005 г. работят руският космонавт Валерий Токарев и астронавтът от НАСА Уилям Макартър. Те ще се върнат на Земята заедно с бразилския космонавт на 9 април.
Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус