Изграждат безжична интернет мрежа в Чикаго
Интернет мрежата ще е втората в САЩ след тази във Филаделфия, но ще бъде по-голяма. Това се прави по повод опитите за изграждане на подобни мрежи в Сан Франсиско, Филаделфия и други малки градове. В момента в Чикаго има стотици Wi-Fi мрежи на много обществени места, на които човек може да се свърже в интернет.
Сега градската управа се надява да успее да покрие цялата площ на града и в момента очаква офертите на големи технологични компании, които да започнат да изграждат мрежата след пролетта. Засега не е ясно както точно би работила една такава мрежа, но целта е да се направи достъпа до интернет нещо, което жителите, бизнеса и туристите могат да ползват свободно.
Все още не е ясно дали достъпът ще бъде свободен или платен и колко ще бъде евентуалната такса за ползването на интернет. Във Филаделфия, ЪртЛинк, компанията, която изгради мрежата взима по 9 долара на месец за ползване на мрежата. Ако всичко върви по план, системата ще бъде пусната в началото на 2007. Очаква се безжичната мрежа да бъде най-голямата в страната, след тези в Сан Франсиско и Филаделфия.
Проблемите могат да дойдат само от това, че за целта трябва да бъдат построени много големи и мощни антени, което неминуемо означава големи разходи, които ще оскъпят и цената на услугата. А точно това е, което градската управа иска да избегне и за това следи внимателно изпълнението на проекта в Филаделфия. Информацията е на Bulgarian Post.
Сега градската управа се надява да успее да покрие цялата площ на града и в момента очаква офертите на големи технологични компании, които да започнат да изграждат мрежата след пролетта. Засега не е ясно както точно би работила една такава мрежа, но целта е да се направи достъпа до интернет нещо, което жителите, бизнеса и туристите могат да ползват свободно.
Все още не е ясно дали достъпът ще бъде свободен или платен и колко ще бъде евентуалната такса за ползването на интернет. Във Филаделфия, ЪртЛинк, компанията, която изгради мрежата взима по 9 долара на месец за ползване на мрежата. Ако всичко върви по план, системата ще бъде пусната в началото на 2007. Очаква се безжичната мрежа да бъде най-голямата в страната, след тези в Сан Франсиско и Филаделфия.
Проблемите могат да дойдат само от това, че за целта трябва да бъдат построени много големи и мощни антени, което неминуемо означава големи разходи, които ще оскъпят и цената на услугата. А точно това е, което градската управа иска да избегне и за това следи внимателно изпълнението на проекта в Филаделфия. Информацията е на Bulgarian Post.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус