ИСС предлага нова програма за информационни технологии към Националния план за развитие до 2013г.

Нова допълнителна оперативна програма за развитие на информационното общество ще предложи Икономическият и социален съвет утре, 21 февруари 2006 г., на дискусия в зала 10 на НДК. Икономическият и социален съвет организира дискусията с финансовия министър Пламен Орешарски и представители на другите министерства, които са водещи по оперативни програми към Националния план за развитие 2007 – 2013 г.

Целта на срещата е да се обсъдят 10 въпроса на партньорите от Икономическия и социален съвет преди приемането на Националната стратигическа референтна рамка, както и на Националния план за развитие и оперативните програми към него. Тези основни документи определят приоритетите и средствата, които ще се разпределят за тяхното реализиране от структурните фондове и от Кохезионния фонд на ЕС.
Друго предложение от документа с 10-те въпроса на ИСС е оперативната програма ”Развитие на конкурентоспособността на българската икономика” да придобие по-изчистен вид, тъй като предвидените средства за нея са недостатъчни и част от дейностите биха могли да се пренасочат по останалите оперативни програми.

По време на дискусията ИСС ще постави и други въпроси, свързани с възможността малките и средните предприятия да бъдат бенефициенти по проекти от оперативната програма “Околна среда”, за участието на структурите на социално-икономическите партньори и на организираното гражданско общество и други.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355