"Интел" ще похарчи 1 млрд. долара за насърчаване на използването на Интернет в развиващите се страни

Световният производител на процесори “Интел” смята да похарчи 1 милиард долара, за да насърчи употребата на Интернет и компютърното обучение в развиващите се страни. Това заявиха представители на компанията.

Програмата е наречена “Светът напред” и има за цел да насърчи достъпа до високосторостен, безжичен Интернет за близо 1 милиард души, които не могат да бъдат онлайн. Същевременно в рамките й ще бъдат обучени и 10 милиона учители, които да използват технологиите в процеса на обучение.

От “Интел” обясниха, че продължителността на инициативата ще е пет години, а подробности около инициативата ще бъдат предоставени на технологична конференция в Остин, Тексас, утре. Програмата обединява и усилията на “Интел” да предостави евтини компютри, с което се надява да намери ентусиасти купувачи в училища и села в развиващите се страни, където повечето от жителите на могат да си позволят личен компютър. С това производителят на процесори ще направи и по-популярна безжичната технология WiMax, която е идеална за тези региони на света.

Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355