Електронното правителство в България - предизвикателства и перспективи
На 22 и 23 февруари 2006 г. в хотел Шератон ще се проведе седмата национална конференция “Електронното правителство в България - предизвикателства и перспективи”.
Конференцията се организира от IDG България, съвместно с Министерство на държавната администрация и административната реформа, Държавната агенция за информационни технологии и съобщения, Националното сдружение на общините в Република България, Фондация за реформа в местното самоуправление и Програмата на ООН за развитие.
Целта е да се направи преглед на постигнатото в областта на електронното управление на ниво централна и местна власт, да се споделят добрите практики и възможностите за мултиплицирането им, да се очертаят предстоящите задачи за успешното реализиране на изискванията на Европейския съюз в тази област. Повече от 350 представители на министерства и агенции, общински и областни администрации, ИKТ фирми се регистрираха за участие в мероприятието.
Седмата национална конференция ?Електронното правителство в България ? предизвикателства и перспективи? ще бъде официално открита от г-н Николай Василев, министър на държавната администрация и административната реформа и г-н Пламен Вачков, председател на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения.
Стратегиите и политиките за изграждане на електронно правителство в България, правната рамка и организационните промени, състоянието и развитието на информационната и телекомуникационна инфраструктура за електронните услуги у нас ще са обект на презентациите по време на конференцията.
Ще бъдат представени добри практики в органите на централната и местната власт в сферата на информационните и комуникационни технологии. Специално внимание ще бъде отделено на електронните услуги ? какво е състоянието им и какво предстои.
За първи път по време на седмата национална конференция ?Електронното правителство в България ? предизвiкателства и перспективи? ще бъдат представени резултатите от национални проучвания, проведени през януари 2006 г. от IDG България и социологическа агенция Alpha Research, за готовността на гражданите и бизнеса да ползват електронни услуги.
Специалено внимание по време на конференцията ще бъде отделено на взаимодействието между централната и местната власт за изграждането на действащо електронно правителство. Ще бъдат представени добри практики за сътрудничество на местно ниво с оглед предоставяне на електронни услуги. Обект на дискусия ще са проблемите и предизвикателствата пред е-взаимодействието между институциите.
Сред лекторите на мероприятието са: г-н Цветан Нанов, областен управител, област Габрово; Неделчо Неделчев, съветник на министъра на държавната администрация и административната реформа, Детелина Николова, зам. председател на УС на НСОРБ и кмет на община гр. Добрич, Иван Сариев, ИТ съветник на министъра на финансите, Крум Гърков, ИТ директор, НАП, Красимир Попов, директор дирекция? Европейски фондове, международни програми и проекти?, МТСП, Марин Калчев, ИТ директор, НОИ, Венцислав Христов, ГД ГРАО, МРРБ, Тихомир Лазаров, зам. кмет, община Тетевен, Павел Александорв, зам.кмет община Свищов, и др.
Съвременни технoлогични решения за електронно управление ще демонстрират водещи компании в света на информационните и комуникационни технологии като АПИС, Банксервиз, Hewlett-Packard България, Давид Холдинг, Инфонотари, Информационно обслужване, Контракс, НДБ, Siemens Business Services/ SAP България, Софтуерна група Акстър към Техническия университет, Телелинк,ТехПринт, Технологика. Информацията е на idg.bg.
Конференцията се организира от IDG България, съвместно с Министерство на държавната администрация и административната реформа, Държавната агенция за информационни технологии и съобщения, Националното сдружение на общините в Република България, Фондация за реформа в местното самоуправление и Програмата на ООН за развитие.
Целта е да се направи преглед на постигнатото в областта на електронното управление на ниво централна и местна власт, да се споделят добрите практики и възможностите за мултиплицирането им, да се очертаят предстоящите задачи за успешното реализиране на изискванията на Европейския съюз в тази област. Повече от 350 представители на министерства и агенции, общински и областни администрации, ИKТ фирми се регистрираха за участие в мероприятието.
Седмата национална конференция ?Електронното правителство в България ? предизвикателства и перспективи? ще бъде официално открита от г-н Николай Василев, министър на държавната администрация и административната реформа и г-н Пламен Вачков, председател на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения.
Стратегиите и политиките за изграждане на електронно правителство в България, правната рамка и организационните промени, състоянието и развитието на информационната и телекомуникационна инфраструктура за електронните услуги у нас ще са обект на презентациите по време на конференцията.
Ще бъдат представени добри практики в органите на централната и местната власт в сферата на информационните и комуникационни технологии. Специално внимание ще бъде отделено на електронните услуги ? какво е състоянието им и какво предстои.
За първи път по време на седмата национална конференция ?Електронното правителство в България ? предизвiкателства и перспективи? ще бъдат представени резултатите от национални проучвания, проведени през януари 2006 г. от IDG България и социологическа агенция Alpha Research, за готовността на гражданите и бизнеса да ползват електронни услуги.
Специалено внимание по време на конференцията ще бъде отделено на взаимодействието между централната и местната власт за изграждането на действащо електронно правителство. Ще бъдат представени добри практики за сътрудничество на местно ниво с оглед предоставяне на електронни услуги. Обект на дискусия ще са проблемите и предизвикателствата пред е-взаимодействието между институциите.
Сред лекторите на мероприятието са: г-н Цветан Нанов, областен управител, област Габрово; Неделчо Неделчев, съветник на министъра на държавната администрация и административната реформа, Детелина Николова, зам. председател на УС на НСОРБ и кмет на община гр. Добрич, Иван Сариев, ИТ съветник на министъра на финансите, Крум Гърков, ИТ директор, НАП, Красимир Попов, директор дирекция? Европейски фондове, международни програми и проекти?, МТСП, Марин Калчев, ИТ директор, НОИ, Венцислав Христов, ГД ГРАО, МРРБ, Тихомир Лазаров, зам. кмет, община Тетевен, Павел Александорв, зам.кмет община Свищов, и др.
Съвременни технoлогични решения за електронно управление ще демонстрират водещи компании в света на информационните и комуникационни технологии като АПИС, Банксервиз, Hewlett-Packard България, Давид Холдинг, Инфонотари, Информационно обслужване, Контракс, НДБ, Siemens Business Services/ SAP България, Софтуерна група Акстър към Техническия университет, Телелинк,ТехПринт, Технологика. Информацията е на idg.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус