Цифрова телевизия у нас след 2015 г.

До 2015 г. България трябва да изостави аналоговата технология за разпространение на телевизионни програми и да премине към цифрово наземно излъчване. Това предвижда държавната политика по планиране и разпределение на радиочестотния спектър, приета от кабинета на 9 февруари 2006 г. и публикувана в Държавен вестник.

За тази цел през 2007 г. и 2008 г. трябва да бъдат освободени необходимите честотни ленти, ползвани от военните. В САЩ като дата за преход към цифрово излъчване беше определена 17 февруари 2009. Информацията е на Mobile Bulgaria.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355