Бъдещето на N-gage

От интервю с Яни Карлсон, мениджър на N-Gage в Nokia, публикувано в сайта, посветен на електронните забавления Gamasutra, става ясно, че изненади, свързани с мобилната конзола, ни очакват следващия месец по време на Game Developers Conference (20-24 март, Сан Хосе, Калифорния). Както обяви миналата година, компанията планира включването на платформата на N-Gage в някои от тазгодишните й смартфони.

Според Яни Карлсон процесорната мощ на устройствата, които скоро ще се появят на пазара, е вече съизмерима с тази на игровите конзоли. Тези думи, в комбинация с признанието за проблеми с формата на N-Gage, ни карат да смятаме, че компанията може да предложи ново, насочено към пазара на мобилни игри, устройство. Разработката на игри за N-Gage продължава и през тази година се очаква да излязат доста заглавия, сред които Warhammer и Civilization. Конзолата се радва на голям интерес в Азия и особено в Китай и Индия. Информацията е на Mobile Bulgaria.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355