Apple създаде софтуер за Макинтош, който позволява инсталация на Windows

Компанията Apple Computer, производител на компютрите Макинтош и софтуеъра за тях, обяви, че пуска пробен софтуеър, който позволява на машините Макинтош, които имат процесор Интел да работят с операционната система Windows XP.

Програмата Boot Camp може да бъде свалена от Интернет от днес и ще бъде включена в "Леопард", следващата версия на операционната система за Макинтош. Този ход на Apple има за цел да спечели компютърните потребители, тъй като една значителна част от тях използват софуеъра на Майкрософт Windows.

"Apple няма желание, нито намерение да продава или поддържа Windows. Голяма част от клиентите обаче проявиха интерес към възможността да работят с операционната система на Майкрософт на своите Apple-компютри, които вече са снабдени с процесори Интел", заяви Филип Шилер, вицепрезидент на компанията.

"Смятаме, че Boot Comp е дори по-привлекателен за потребителите на Windows, тъй като позволява не само инсталация на Windows XP през компакт диск, но след това потребителят има избор с коя система да работи, тъй като и двата продукта съществуват съвместно на харддиска", уточни още той.

Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355