9 хибридни модела в гамата на Ford

Ford обяви, че ще започне да произвежда хибридни автомобили в Канада и да ги продава както на местния пазар, така и в САЩ.

До 2009г. компанията възнамерява да стане най-големият американски производител на хибриди. В Канада ще се правят както обикновени, така и хибридни версии на двата нови модела Ford Edge и Lincoln MKX. Продажбата им ще бъде стимулирана, както се прави в САЩ.

Засега Ford продава двата си хибридни модела Ford Escape и Mercury Mariner само на пазара в САЩ. За да може да се започне производството на хибридните автомобили, Ford прави инвестиция от 1 милиард долара в завода си в Канада. Скоро след Ford Edge и Lincoln MKX Ford ще представи хибридни версии и на моделите Ford Five Hundred и Mercury Montego. През 2007 г. на пазара ще се появи хибридният Mazda Tribute Hybrid, а през 2008 г. – хибридни версии на Ford Fusion и Mercury Milan.

Общо до 2010 година Ford ще има 9 хибридни автомобила в гамата си. Хибридната система работи по няколко ключови начина. Тя има електромотор, който в определени ситуации сам задвижва колата. Автомобилите са снабдени със система stop-start, която изключва двигателя и пести гориво. При определени режими електромоторът и бензиновият двигател работят в синхрон, за да се осигури по-добра динамика, а при спиране от спирачките се възстановява енергията за електромотора. Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355