40% от дейта-центровете работят със “здравословен” микс от Unix, Linux и Windows
40% от ИТ мениджърите поддържат дейта-центрове, които работят със “здравословен” микс от Unix, Linux и Windows, съобщи Yahoo, позовавайки се на най-новото проучване на Gartner, проведено през януари. Според анализаторите, това показва, че няма тенденции Linux да “удари глава в тавана”, както някои негови противници очакват.
Съобщението дойде по петите на едно изявление от страна на ръководството на IBM, според което “40 процента от потребителите на мейнфреймове от IBM работят с Linux върху zSeries машини”. По тази причина във фокуса на изследването е било потреблението на различните операционни среди сред мейнфрейм-клиенти. 14% от запитаните поддържат мейнфрейм-системи, които работят само с Unix и Windows, 4% използват мейнфейм само с Windows, а 1% имат мейнфрейм-машина под Unix.
Информацията е на idg.bg.
Съобщението дойде по петите на едно изявление от страна на ръководството на IBM, според което “40 процента от потребителите на мейнфреймове от IBM работят с Linux върху zSeries машини”. По тази причина във фокуса на изследването е било потреблението на различните операционни среди сред мейнфрейм-клиенти. 14% от запитаните поддържат мейнфрейм-системи, които работят само с Unix и Windows, 4% използват мейнфейм само с Windows, а 1% имат мейнфрейм-машина под Unix.
Информацията е на idg.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус