40% от дейта-центровете работят със “здравословен” микс от Unix, Linux и Windows

40% от ИТ мениджърите поддържат дейта-центрове, които работят със “здравословен” микс от Unix, Linux и Windows, съобщи Yahoo, позовавайки се на най-новото проучване на Gartner, проведено през януари. Според анализаторите, това показва, че няма тенденции Linux да “удари глава в тавана”, както някои негови противници очакват.

Съобщението дойде по петите на едно изявление от страна на ръководството на IBM, според което “40 процента от потребителите на мейнфреймове от IBM работят с Linux върху zSeries машини”. По тази причина във фокуса на изследването е било потреблението на различните операционни среди сред мейнфрейм-клиенти. 14% от запитаните поддържат мейнфрейм-системи, които работят само с Unix и Windows, 4% използват мейнфейм само с Windows, а 1% имат мейнфрейм-машина под Unix.

Информацията е на idg.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355