2 г. затвор за нелегално сваляне на музика и филми в Германия

От 1 януари 2007 г. германците вече няма да могат безнаказано да свалят нелегално музика и филми за лично ползване от интернет. Според нов закон, приет на 23 март, даунлоудът за лична употреба на продукция, защитена с авторски права, ще се наказва с две години лишаване от свобода. Тези, които решат да използват придобития материал за търговски цели, пък са заплашени от петгодишна ефективна присъда зад решетките.

Според официалните данни всяка година гражданите на Бундесрепубликата свалят от интернет над 20 млн. филми. Повечето германци гледат у дома пресни холивудски продукции още преди официалното им излизане на екран. Звукозаписните компании в Германия пък твърдят, че от 1998 г. продажбите на музика са намалели с почти 45 процента. По данни на Международната федерация на производителите фонограми миналата година германските любители на обмяната на файлове са свалили от мрежата композиции, равни на 439 млн. CD.

Информацията е на idg.bg.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355